esmaspäev, 25. mai 2009

Põhjamaa ja tihedad graafikud..

Viimasest sissekandest on taaskord möödunud päris hea mitu nädalat, kuna on olnud niisama laisklemist kui ka tihedat graafikut.
Alustades eelmise blogi lõpust, siis motikaretk läks üle ootuste hästi, isegi imestasin. Maale sõites 2 väikest pausi ja kohal me olimegi, isegi vist tsipa kiiremini kui autoga.Tagasiteel otsustasime et võtame sõiduteeks midagi muud kui Tartu maantee, mis oli küll veitsa viga. Osaliselt oli tee kohutav kartulimaa, mis raputas nii et vähe, aga peale 3 tundi olime linnas tagasi. Kuid peale seda pole maalkäimised lõppenud, kuna ilmad on olnud head ja sünnipäevad ju vajavad tähistasmist.
Eelmine nädalavahetus paralleelselt Eurovisiooniga sai tähistatud maal koos hea ja paremaga isa sünnipäeva. Küpsetasin isegi üle pika aja kringlit. Samuti sai üle vaadatud oma idanevad aiasaadused - basiilik mühiseb juba nii mis kole, arbuus on samuti oma väiksed leheotsad mullast välja pistnud, mis siis õigemast õigemal ajal maha tuleks panna. Aga kardan et selleks on veel pisut jahedad meie ööd.
Kui vahvad nädalavahetused läbi siis sellele jätkub ju alati kohutav töönädal, mis sai alguse tegelikult juba mõni hea nädal tagasi. Päris palju igast jura, mis vaja lahendada ning kohati on tunne et õhtud lõppevad kas infarktiga haiglas või Paldiski mnt'l. Igasugune asjaajamine omavalitsusorganitega on lihtsalt närvid seest nii välja söönud, et see on üle mõistuse juba. Normaalsuse tasandil asju ajada on suhteliselt võimatu. Aga see raev selleks, kuna lollused on lõppenud ja kompromissid saavutatud, mille tulemusena on kõigil ilusam elu.
Ja juba parema meeleoluga sai möödunud nädalavahetusel võetud ette retk üle lahe Põhjamaale ehk meiepoolt esimesse põhjapoolsemasse riiki - Soome. Kuna kalli sõbra sünnipäev oli tegelikult juba varem ,aga kuna muud kiired asjatoimetused ja isa sünnipäev sundisid külaskäiku edasi lükkama. Aga käik sai alguse siis laupäeval kell 12 väljuva laevaga, peale mida siis ootas ees teispool lahte korralik vihmaladin ja hunnik poode, mis vaja läbi kapata. Nii me siis ründasime Helsinki linna kaupmehi, kuid saak jäi suhteliselt kesiseks, kuigi eks kapp ole juba nüüdki riideid täis ja osaliselt ka vajatud asjad sai soetatud, nii et päris tühjaks reis ka ei jäänud. Pärast seda sai ette võetud maitsev marineeritud grillliha ja isevalmistatud Sangria ning loomulikult iseküpsetatud maasikakook. Kõik oli imemaitsev. Nagu ka vahvad võõrustajad. Pühapäeval sai veel ette võetud retk Seurasaarile, mis siis nö vabaõhumuuseum. Sai pildistatud veelinde kohe hulgim ja niisama chillitud. Pärast fotoseeriaid (saavutused ka lingina üleval) ja pisukest piknikku suundusime juba sadama poole, kuna ees ootas kodusõit. Laev kohati kõigutas rohkem kui vaja, aga õnneks hullemaga asi ei lõppenud :).
Täna alanud uus nädal tõotab ka tulla kiire kui vaadata kalendrit - tööl ootab ees hunnik koosolekuid, trennid, juuksur, kino ning nädala lõpus taas üks sünnipäev.
Peale seda veel nädalake tööl ning ees ootab päikeseline puhkus, mille ettevalmistused on tasandil "zero".
Rääkides veel hetke tegemistest, siis kevadet sai alustatud ka korralikult aastase spordiklubi lepinguga. Nimelt sai käidud uudistamas spordiklubi ainult naistele ning sinna ka end hingekirja pandud. Iseenesest siis tegemist 30 minutilise ringtreeninguga, mis pidavat võrduma 1,5 tunnise saalitreeninguga. Kui aus olla siis nii hullu väsimust ja veest tilkuivaid riideid pole siiani ükski muu koht suutnud. Igatahes siiani on kõik hästi sujunud. Eriti meeldivaks teeb asja see, et registreerida end pole vaja, kõnni sisse mis kell tahad, lülitud ringi ja 30 minuti pärast juba dušš ning tagasi argitoimetustesse. Mulle igatahes sobib.
Aga õhtu lõpetan nüüd CSI, õunakoogi ning maasika-banaani smuutiga.

1 kommentaar:

Maris ütles ...

Njäm milline õunakook... Aga mina hakkasin tänasest tervislikuks st vähene söök, aiatöö & jalutuskäigud. Praegugi vindun näljasena, raske ikka.
Blenderi pean nüüd ka ära ostma, tänan väga, tuli smuuti-isu peale.

Ja tore, et sulle meeldis siin :)