kolmapäev, 9. juuni 2010

oh, möödudnud on ajad..

..kui vaadata eelmise ja praeguse blogi kuupäevi, siis pea kaks kuud.
Peamine põhjus on olnud väsimus, tülpimus ja tahe mitte midagi kirjutada. Vahepeal mõtlesin isegi, et äkki peaks selle asja üldse lõpetama siin. Ega ma ju ei tea ka, paljud seda yldse loevad - mõningaid tean, aga no püüan siis jätkata ka nende rõõmuks ja tagasi ree peale saada.
Vahepealsel ajal on mõndagi juhtunud.
Esimene blogipaus oli tingitud meie pere kalli vanaisa manalateele minekust. Täpselt 5 kuud oli ta üksi, peale mida arvas et on ka temal aega lahkuda meie hulgas. Kõik tuli kuidagi ootamatult, kuigi taoline sündmus ei tule kunagi vist mitteootamatult.
Igatahes on nad nüüd vanaemaga seal kuskil koos.
Peale kõike seda kuidagi elu veeres oma rada ja blogi juurde kuidagi tundsin et pole asja ja ega midgai põhjapanvat peale töö-kodu-kool ei toimunud ju ka.
Rääkides koolist, siis esimene õppeaasta on edukalt läbitud ja tunne on küll selline, et sügisel jätkan juba alustatud rada. Hetkel on küll kohati tunne, mis nüüd nende vabade õhtutega teha, kus enne oli kool, aga ikka kuidagi päevad ja nädalad veerevad helikiirusel.
Oma osa on ka kindlasti sellel, et tööl on olnud viimasel ajal tõeline "sent surmale võlgu" tunne ja asjad lihtsalt kuhjuvad ja kuhjuvad, kuna kõigil on ju kõike kohe vaja. Kuid olen suutnud reel püsida ja loodetavasti suure suve saabudes muutuvad ka siin asjad rahulikumaks.
Põtipõllundusest rääkides, siis kasvuhoone on täis head ja paremat - tomat, kurk, paprika, redis, salat, basiilik. Mõned suvikõrvitsad ja juurikad lähevad veel arvatavasti istutamisele, kuna põõlulapil on kuidagi nurk tühjust otsa vaatamas.
Kahjuks arbuusist ja melonist ei saanud asja - vähemalt mulda pandud seemned end üles ei ajanud ja taimi seega netu. Kui kuskilt veel mõni taim peaks silma hakkama, siis tuleb arvatavasti see tagantjärgi mulda toppida ja "jõuluks" maitseid nautida.
Hetkel hooajaline rabarber on ka tee leidnud mitmetesse uutesse headesse kookidesse:
* rabarberi-martsipanirull
* rabarberikook martsipaniga
Kindlasti olen vahepeal muudki magusta küpsetanud, ag aautopiloodil liikudes on lihtsalt ununenud ja üles võtmata jäänud piltide näol, nagu needki 2.
Soolase poole pealt meenub ka vaid kõige värskem katsetus:
* Itaaliapärane singi-juustupirukas
Väga huvitava maitsega ja kadus laualt kiirelt.
Toidust rääkides siis raamaturiiul on täienenud Jamie Oliver "Jamie kodus" näol. Hetke enne seda kui avastasin et raamat ka eestikeeli ilmumas, olin peaagu ostmas juba inglisekeelset raamatut, kuna sama sari TV's kohutavalt meeldis oma maaläheduse ja tegelikult asjade lihtsuse näol. Ihgatahes ostmise venitamine tasus end ära:).
Siiralt loodan et jõuludeks äkki siis "Jamie Ameerikas" ka eesti keeles ilmumas. Kuskilt veel kuulnud pole, aga äkki, kuna eelmine "Jamie Itaalias" paisati just enne jõule müüki.
Trenni on ka kogu ülalpool kirjedatud elu jätnud oma jälje - saali ma suurt jõudnud pole, aga ilusate ilmade saabudes parandasin selle rulluisurajal. Eeelmine nädal kogunes kilomeetreid 16. Vahelduseks täitsa mõnus ka väljaspool majaseinu end liigutada ning plaan ongi arvatavasti siseruumidesse tagasi kolida alles sügisest.
Eelmise postituse lõpus on juttu 2st reisist. Üks on siis seljataga - sellest teen kohe ka eraldi postituse. Ning teine reis algab täpselt 10 päeva pärast - nädal päikeselises(loodetavasti) Canne's.

Kommentaare ei ole: