neljapäev, 13. juuni 2019

Rummimarinaadis kanakitsud

Nagu ma eeelmises postituses mainisin, siis viimasel ajal veedame söögitegemisega rohkem aega õues, kui toas köögis. Juba salatiretsepti jagades mainisin ka neid rummimarinaadis kanakintse, mis tookord kõrvale valmistatud sai, samuti pärines see Oma Maitsest. Tundus algusest peale huvitav ja seetõttu kohe plaani võetud saigi. Alguses kahtlesin koduses rummiolemasolus ja isegi olin valmis mõelnud et kui seda pole, siis käiku džinn lasta, kuid seekord oli vajalik kogus olemas ja sai tehtud ikkagi originaali järgi. Kuigi kuigi, oli juba kuuldusi, et ka džinniga see hää. Proovin kindlasti ka selle versiooni ise järgi millalgi.


Vaja(4-le):
800g nahata ja kondita kanakintse
4 hakitud küüslauguküünt
5spl valget rummi
1spl agaavisiirupit (asendasin heleda siirupiga)
3spl oliiviõli
1tl soola
värskelt jahvatatud must pipar
laimisektoreid
värske pune-hakitult

Pane kanakintsud kahe majapidamiskile vahele ja vasarda lihahaamriga või taignarulliga rullides ühepaksuseks ja veidi õhemaks. Sega marinaadiained ja aseta liha sinna sisse ning hoia jahedas maitsestumas kuni 4 tundi.
Tõsta enne grillimist pooleks tunniks toatemperatuurile ning  seejärel lüki vardasse või aseta grillresti vahele. Grilli mõlemalt poolt 3-5 minutit, kuni tükid on läbi küpsenud. Lase umbes 5 minutit seista, kuni lahti lõikad. Serveerides puista peale värskeid ürte ja piserda laimimahlaga. Naudi!

allikas: Oma Maitse juuni 2019

Kommentaare ei ole: