pühapäev, 2. juuni 2019

Hõrk rabarberikook

Kurb on vaadata et ca kuuajane paus on sisse tulnud. Põhjuseid mitmeid, kuid peamiseks on ikka see, et majandasime oma kasvuhoonega, mis nüüd vist peaagu et valmis. Mõned riiulid ilmselt tahame ehitada veel lisaks, aga muld sees-taimed sees-automaatluugid valmis-esimesed kurgidki otsas ja redised peaagu et laual. Ehk et tegemist on olnud. Näljas me olnud pole, avastasin et postitamist ootavad tegelikult ca 4-5 asja, kuid kuna käes on täieõiguslik rabarberihooaeg, siis jagan hoopis seda. Mul endal sai rabarber alles koha aias, aga head kolleegid on toonud mulle mitu korda ning kookegi juba tehtud mitmeid ja esimene pisike laar mahla, seda küll ühe suvise kokteili tarbeks. Juhuslikult avastasin et ühte kooki ma pole vist siiani jaganud. Kummaline, aga viga saab kohe parandatud. Väga hõrk, munavalge vahuga pealt kaetud meistriteos. Veidi mässamist on, kuna muna on vaja ca 3 korda vahustada, aga kui valmis ja õnnestub, siis mõtled et ah, tahaks veel. Nii et see aeg on seda väärt.


Vaja:

Põhi:
5 muna
4spl suhkrut
4spl jahu

Vahekiht:
5 munakollast
400g hapukoort
5spl suhkrut
1spl tärklist
500g rabarberit

Kate:
5 munavalget
4spl suhkrut

Vahusta esmalt põhja jaoks munakollased suhkruga ja eraldi munavalged, sega vahud omavahel kokku. Sõelu seejärel hulka jahu ning sega ettevaatlikult läbi. Tõsta tainas võiga määritud kõrgete äärtega ahjuvormi (nt 35x22 cm). Küpseta 200 ahjus 15 minutit.
Samal ajal sega vahekihi munakollased hapukoore, suhkru ja tärklisega. Tükelda rabarberid ja ühenda hapukoorekastmega, sega ühtlaseks. Võta pruunistunud põhi ahjust, laota rabarberisegu peale ning küpseta 10–15 minutit. 
Vahusta katte tarvis allesjäänud  munavalged suhkruga. Kui rabarberikate on koogi peal kalgendunud, võta kook välja ja kata munavalgevahuga. Küpseta edasi 10 minutit, kuni vaht on pealt pruunikas. Jahuta.

allikas: Toidutare

Kommentaare ei ole: