teisipäev, 10. august 2010

Cannes 19-26.06 2010

Oh jah, pean häbiga tunnistama et pea 2 kuud on möödunud viimasest postitusest, aga eks hakkan siis otsast peale trükkima.


Esimesena siis - Cannes, France, Cannes Lions International Advertising Festival.
Esmalt pean mainima, et olen jube rahul, et avanes selline võimalus üldse sellise mastaabi üritusele minna ning ühtlasi ühendada veidike ka töö puhkusega.

19.06 - varajane ärkamine, peale mida sai siis lennatud marsruudil Tallinn-Nizza.Hea seegi et otselennud ka antud kanti olemas on:). Aga eks Prantsuse Riviera tõmbab ka meie inimesi ju ligi.Lõunaks mõnusalt Cannes kohal, peale mida sai siis end sisse checkitud ning esimene tutvus nii linna kui ka paleega tehtud, kus siis kogu üritus aset leidis. Palee siis sama, kus ajaliselt pisut varem toimub igaaastane filmifestival. Punane vaip oli meiegi aeg olemas. Festivali passid ning kotid träniga käes, oligi aeg end taas hotelli asjatada ja kaduda une-mati maale.20.06 - Festivali esimene ametlik päev. Tohutu rahvas, esimesed seminarid ning roosa vein sinna kampa.

21 - 23.06 - tõhusad festivali päevad, kus sai siis kuulatud kuulsamatest nt Ben Stillerit ning Mark Zuckerbergi. Esimene oli nagu oma filmideski kõva naljamees ning teine väga huvitava ning targa jutuga noor inimene, kes on juba hetkel kaugele jõudnud ning päris kindlast jõuab kaugemalegi. Kes siis ei tea, siis Mark on 26 aastane Facebooki looja. Kui uuriti, et kuidas sellisele ideele üldse tulid, oli vastus väga lihtne - lihtsalt oli igav ja mõtlesin et teeks ühe saidi. Seega kel ideid ja tahtmist jõuab kaugele. Seminaride vahele mahtusid ka kaasaelamine Eesti-Läti ühis jalkatiimile, kes lõpetas Cannes jalgpalli mm tubli teise kohaga ning väikesed päikesevannid liival. Loomulikult ei puudnud ka restorniade avastamine, roosa veini libistamine ning lihtsalt võrratute ilmade nautimine, mis ühe puhkuse osaks ikka on.24.06 - kuna 4 täispikka festivali seminari ning ideede ammutamise päeva oli seljataga ja me olime ikka olnud väga tublid osavõtmise osas, siis otsustasime et veedame päeva Monacos. Kuid ega häid asju ei saa nii lihtsalt. Nimelt olid prantslased otsustanud streikida sel päeval ning ühistransport liikus kuidas vaid vanajumal juhatas, siis jõudsime bussiga välja hoopis Nizzasse. Aga kuna see oli meil reedeks nagunii planeeritud, siis prohmakat ei tulnudki.Veetsimegi kena päeva Nizzas - kõndisime vanalinnas, puhkasime jalga välikohvikutes ning otseloomulikult shoppasime. Õhtuks tagasi Cannes.25.06 - Kuna streik oli otsustanud lõppeda, saime kenasti rongile ning suund Monacosse. Minu imestus oli see, et linnriik nagu ma mingit moodi ette kujutasin, et vaid Ferrarid, Armanid, kuulsused igal nurgal, oli siis hoopistükkis täitsa tavaline väikelinn. Oli jah palju jahte, kuulus Casino, nii mõnedki Ferrarid nägime, aga muidu ei midagi erilist. Õhtuks tagasi Cannes ja oli käes pakkimise tund, sest hommikul ootas taaskord Nizza lennujaam, peale mida lõunaks taas Eestis olla.26.06 - tagasi kodus.

Kokkuvõtvalt sai palju huvitavaid ideid tallele pandud, palju veini joodud, hästi söödud, kõvasti ujutud ning otseloomulikult shopatud. Loodan siiralt et teinekordki avaneb antud üritusel osaleda. Ja kes antud valdkonnas sees ja käinud pole - soovitan soojalt. Kallis on, aga loodetavasti kasulik ka:).

1 kommentaar:

Maris ütles ...

Cannes ja Monaco - kindlasti põnevad sihtkohad mõlemad. Läheks isegi kui see nii tapvalt kallis ei oleks.
Või no tegelt Norra oli ka päris kirves... mine tea, kas Cannes ongi üldse hullem?