neljapäev, 31. oktoober 2019

Kummitusemetsa šhokolaadikook

Üks vahva efektikook Halloweeni puhul. Tegemist on pühakutepäeva tähistamisega, mis üha jõulisemalt ka meile tulnud ja natuke nukker isegi et Mardi - ja Kadripäev selle varju vaikselt hakkavad jääma. Kuid koogisöömiseks pole ju vaja ei üht ega teist päeva, lihtsalt kaunistatud sai tänase Halloween'i teemaliselt. Muidu tegemist vahukoore-šhokolaadi koogiga, mille valmistamisviis ülimalt lihtne ja kaunistamiseks võid ju väikesed "komm ja pomm" hüüdjad kampa võtta.


Vaja:

Põhi:
150-160g Digestive küpsiseid
75g võid
1/4dl roosuhkrut (ise kaustasin tavalist)

Täidis:
6dl vahukoort
350g tumedat šhokolaadi
1/2dl  roosuhkrut (ise kaustasin tavalist)

Puud:
tumedat šhokolaadi
värvilisi nonparelle

Kummitused:
1 1/2dl vahukoort
1tl vaniljesuhkrut
1 1/2tl suhkrut
silmadeks kas musti seesamiseemneid või šhokolaaditükke

Ise kasutasin kummitustena valgeid vahukomme ja silmadena musti seesamiseemneid

Põhja jaoks purusta küpsised ja sega sulatatud või ning suhkruga. Suru saadud masss 24cm vooderdatud lahtikäiva koogivormi põhja. Aseta külma.
Täidise jaoks vahusta koor, sulata šhokolaad ning hiljem sega kõik kokku koos suhkruga (mina lisasin osa suhkrust juba vahukoore hulka vahustamise ajal). Vala saadud mass koogipõhjale ja aseta tagasi külma, kus ta võiks vähemalt 3 tunni jagu seista.
Kuuskede tarbeks  murra šhoklaad tükkideks, pane pritskotti (ära otsa veel ära lõika) ja sulata kotis olev sisu kuuma vee sees. Kui šhokolaad on sulanud, siis lõika otsa pisike auk ning "pritsi" kõva aluse peal olevale küpsetuspaberile puude kujud. Puista peale nonparelle ja tõsta külma tahenema.
Koogi serveerimiseks eemalda ettevaatlikult puud paberilt, torka täidise sisse. Kummituste jaoks, kui kasutad nt vahukomme, siis aseta neile silmad ning pane puude vahele seisma (vajadusel kasuta nt hambatikke). Originaalretseptis tehti kummitused samuti koorest, mis siis vahustati koos suhkrutega ning pritsiti koogile.
Kokkuvõtvalt oli tegemist väga lihtsa koogiga, samas küllatki efektne, mis võimalik valmistada ülilühikese ajaga.

allikas: Kinuskikissa

Kommentaare ei ole: