1 sibul
1 porgand
1 sellerivars
oliiviõli
400g hakkliha
7-8 kartulit
1 purk kikerherneid (400g)
1 purk purustatud tomateid (400g)
2dl kanapuljongit
1tl kuivatatud tüümiani või muud meelepärast üridsegu
2 loorberilehte
7 pipratera
sool, pipar
Taaskordne koroonakevad sunnib taas natuke rohkem ette planeerima ning olen võtnud ka täitsa eraldi aega, et lapata kokaraamatuid ja otsida huvitavaid retsepte mida proovida ja siis ka teiega jagada. Kui tavaliselt oleme harjunud et bolognese on kampas koos pastaga, siis seekord läheb see hoopis ahju kartuli-brokolipudru alla. Kui eelmisest päevast putru alles jäänud, siis vaid hakklihasegu valmistamise vaev ning uus roog ongi taas laual.
Pruunista hakkliha pannil, maitsesta fajita-maitseaineseguga. Jaga liha tortiljade peale, keera iga tortilja omaette rulli ja tõsta võiga määritud ahjuvormi üksteise kõrvale. Kata rullid omavahel segatud tomatipasta ja salsaga. Puista peale pärlsibulad (mina ise jätsin need ära) ja riivitud juust. Küpseta 200kraadises ahjus 15-20 minutit, kuni roog on läbi kuumenenud ja juust sulanud. Lase hea maitsta!
allikas: Eesti Naise kokaraamat
Lisaks Vabariigi sünnipäevale leidis aset ka mõnda aega tagasi minu enda vanemakssaamise päev. Ega suurt pidu ja kohtumisi ka sel ajal ette ei võtnud, kuid kallitele kolleegidele, kes sel päeval kontoris olid, viisin mekutamiseks ühtkoma teist ikka. Ma olen üha rohkem hakanud fännama soolakaramelli ja seetõttu ilmselt olin kunagi ka selle koogiretsepti omale talletanud ja nüüd siis taasavastasin ning ära tegingi. Miskit ülikeerulist pole, võib-olla selle karamellikatte tegemine tundub mõnele hirmutav, aga uskuge, tasa ja targu ning mitte kui midagi ei juhtu. Lihtsalt tuleb ettevaatlik olla ning maitsev soolakaramell katabki kooki.
Vaja:
Jätkuvalt Vabariigi Aastapäeva lainel. Idee selleks mõnusaks võikukreemiks sain taaskord Tuuli blogist, kus oli see küll enamate koostisainetega, kuid mulle sobis ka lihtne variant - avokaado+pesto ning kaaslaseks vutimuna. Täpselt niikaua kui keevad munad, jõuad valmistada kreemi, soovi korral röstida ka saia, lao kokku ja manusta!
Pidu katku ajal - see lausejupp iseloomustab hetkeolukorda arvesse võttes vist päris hästi Vabariigi 103 aasta pidustusi. Tegelikult kõiksugu pidusid viimase aasta jooksul. Kuid ega peod pidamata jää, lihtsalt omakeskis kodus, ilma sõpradeta ja ikka ohutult. Vabariigi aastapäeval kaaslaseks nagu ikka must leib, kilu ja midagi magusat ning eks pits teravamat ka sinna juurde. Olin selle Silja retsepti juba päris jupp aega tagasi 24.veebruari mõttega endale salvestanud ja nii see musta leiva ning toorjuustuga kook meie pidulauda ehtiski. Parajalt magus, huvitav leiva-mandlipuru kooslus ning magusad mustikad seltsiks.
Juba eelmises postituses mainisin et vastlapäeval sai lisaks kuklitele tehtud ka ise nullist hernesuppi. Kuna ma pole ise väga selle suur fänn, siis ilmselt ka seetõttu olen leppinud teiste valmistatu või purgivariandiga. Aga selle kauni lumise päeva puhul võtsin siis ise teo ette. Pole see miskit keeruline, lihtsalt leota-keeda-keeda ja veelkord keeda.
Vaja (8-le):
Ja 5 kuud on möödas nagu niuhti. Ei teagi kuhu see aeg nii kiirelt kadunud on. Olen ju tegelikult terve see aeg toimetanud ning nimekiri retseptidest mis postitamist ootab aina pikenenud, seega aasta uus, prooviks siis taas reele saada. Kuna eile olid vastlad, siis võtsin nõuks, natuke pingutada ja tegin nii kukleid kui ka hernesuppi. Viimast lausa nullist ise. Pole keerulist midagi, lihtsalt tiba aeganõudev, kuigi jah enamuse ajast podiseb ise. Kuklitega seevastu, millest ka antud postituses kavatsen rääkida oli rohkem mässamist, just seetõttu et võtsin nõuks proovida Ringvaate saates näidatud eksemplare. Nii soolaseid kui magusaid. Neist esimesi polnud ma varem kunagi teinud ega isegi selle peale mõelnud, vastlakukkel ju ikka rohke vahukooremütsiga. Aga tegelikult on soolane alternatiiv jumala hea idee, sest ka meil on olukord kus üks pool eelistaks pigem soolast, teine magusat. Mis siis ikka, tegin proovi. Ja nagu kiuste tulid soolased kuklid paremini välja:).
Soolaste kuklite tainas
Soojenda vedelik käesoojaks, lahusta selles mesi ja lisa kuivpärm. Sega kergelt ja jäta seisma, kuni tekivad mullid (pärm „ärkab ellu“). Lisa sool jahule ühte äärde (sool ja pärm ei ole kõige paremad sõbrad, ei peaks kohe kokku saama). Seejärel lisa vedelikule sulatatud või ja lahti klopitud muna ning sega kõik jahule. Kui kasutad miksrit (taignasegajaga), lase tal segada, kuni taigen tuleb kausi küljest lahti. Umbes 3-5 minutit.
Soojenda vedelik käesoojaks, lahusta selles kolmandik suhkrust ja lisa kuivpärm. Sega kergelt ja jäta seisma, kuni tekivad mullid (pärm „ärkab ellu“). Sega kardemon jahu hulka ning lisa sool jahule ühte äärde. Seejärel lisa vedelikule ülejäänud suhkur ning sega läbi. Lisa sulatatud või ning sega kõik jahule. Kui kasutad miksrit (taignasegajaga), lase tal segada, kuni taigen tuleb kausi küljest lahti. Umbes 3-5 minutit.